Internet i komórka – siła sygnału nie zawsze jest wystarczająco duża. Co w takiej sytuacji zrobić?

Mimo coraz bardziej powszechnego dostępu do globalnej sieci komputerowej wciąż znaczna część użytkowników ma problem z siłą sygnału. Jak temu zaradzić, czy są sposoby, które skutecznie wzmocnią sygnał?

Wzmacniacz
Częstym problemem osób korzystających z Internetu jest brak dostępu. Bardzo częstą przyczyną tego typu problemów jest niedostatecznie mocny sygnał. Problem ten można efektywnie rozwiązać, decydując się na wzmocnienie sygnału. W takim przypadku niezbędna okazuje się być antena wifi. Oferowana dzisiaj antena WIFI, która przeznaczona jest do wzmocnienia sygnału może być dookólna lub kierunkowa. Z pierwszego typu anteny mogą skorzystać osoby, którym zależy na wzmocnieniu sygnału niezależnie od miejsca, w którym korzystają z bezprzewodowego Internetu, czyli w całym domu.

Fale, które wytwarzają anteny tego typu rozchodzą się bowiem we wszystkich kierunkach, e efekcie wzmacniają sygnał wszędzie. Z kolei drugi rodzaj anten zalecany jest tylko wtedy, kiedy sygnał trzeba wzmocnić, gdyż modem zamontowany został w wielkiej odległości od miejsca, w którym znajduje się komputer. Oba typy anten zapewniają skuteczne wzmocnienie sygnału. Ich plusem jest stosunkowo niska cena.

Problemy niedostatecznie mocnym sygnałem mają nie tylko użytkownicy komputerów, ale także osoby, które używają popularnych komórek. Na rynku dostępne są jednak urządzenia, które pomagają ten problem rozwiązać. Każdy, kto zmaga się z problemem z sygnałem GSM może zamontować we wnętrzu własnego domu bądź mieszkania wzmacniacz sygnału gsm. Oferowany dzisiaj wzmacniacz sygnału GSM bardzo dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach, w których zostały wstawione szyby pokryte związkami metalicznymi, które ograniczają dostęp sygnału GSM. Można je montować także w budynkach, które znajdują się zbyt wielkiej odległości od nadajnika. Jakiego rodzaju wzmacniacz należy wybrać, uzależnione jest od wielkości obszaru, na którym pojawia się problem z sygnałem. Im bardziej rozległy ten obszar, tym siła wzmacniacza powinna być większa.

Sygnał sieci telefonii komórkowej można wzmocnić również anteną zewnętrzną kierunkową lub dookólną anteną montowaną wewnątrz. Anteny o charakterze zewnętrznym montuje się na zewnątrz budynków na masztach antenowych. Antenę , która ma charakter wewnętrzny można umieścić na ścianie bądź na suficie. Skutecznie wzmocnią one sygnał oraz zlikwidują problemy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-18 11:03:53