Co musimy zrobić, by skorzystać z komputera w systemie Windows 7 w momencie, gdy zapomnimy hasła?

W naszych czasach ataki hackerów na prywatne komputery i wykradanie cennych plików z danymi zdarzają się coraz częściej. Dlatego też coraz więcej osób pieczętuje swoje komputery skomplikowanymi hasłami, które mają za zadanie ochronić ich wnętrze przed niechcianymi osobami. Co jednak uczynić, gdy sami nie pamiętamy hasła i nie możemy włączyć własnego komputera?

Kompter - łamanie hasła
Napisał: Juhan Sonin
Na podstawie: http://www.flickr.com
hasło administratora stanowi rzecz, bez której pomimo różnych prób nie można dostać się do komputera. Właśnie dlatego powinno być ono wystarczająco trudne, aby utrudnić pracę hackera, a równocześnie na tyle łatwe, aby uniknąć jego zapomnienia. Niestety jeżeli chodzi o funkcję zapomniałem hasła windows 7 jej nie używa, więc każdy problem tego typu powinien być rozwiązany przez specjalistę. Jeżeli więc przydarzy nam się taka sytuacja, to trzeba zanieść komputer do fachowego komputerowego serwisu. Pracujący tam informatycy z pewnością znają bezpieczne i sprawdzone metody na to, by odzyskać hasło administratora, nie niszcząc przy tym dysku głównego komputera. Sprawi to, że odzyskamy wszystkie nasze dane i będziemy eksploatować komputer jeszcze przez wiele lat.

Jeśli chodzi o sytuację typu zapomniałem hasła Windows 7 nie poleca prób własnoręcznego naprawienia trudności. Mogłoby to bowiem doprowadzić do poważnego uszkodzenia głównego dysku, a nawet do skasowania wszystkich danych znajdujących się na komputerze. Z tego też powodu wszyscy profesjonalni serwisanci zdecydowanie odradzają stosowanie znajdujących się w Internecie aplikacji do łamania zabezpieczeń. Usługi fachowych komputerowych serwisów w tym zakresie wcale nie należą do drogich. Z tego też powodu dobrze jest skorzystać z ich pomocy, uwzględniając to, że uzyskany efekt będzie bezpieczniejszy dla naszego komputera.

Dobrze jest też zwracać uwagę na zabezpieczenia, które stosujemy i podczas ich konfigurowania sugerować się rozsądkiem. Zbyt skomplikowane hasło może doskonale ochronić komputer przed włamaniem, ale równocześnie być źródłem trudnych do rozwiązania problemów, jeśli je zgubimy. Może warto więc zapisać hasło w jakimś zabezpieczonym miejscu i trzymać je tam na wszelki wypadek?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-12 14:47:56