Dobry sygnał telewizyjny - kilka porad, co można zrobić, kiedy masz z tym kłopot.

Pasjonujący mecz przerwany w najistotniejszym momencie? A może super film, ale trochę musisz się domyślać co jest grane, gdyż ledwo co da się zobaczyć na ekranie pośród pikseli? Coś trzeba z tym zrobić.

Internet - malowidło
Napisał: Dmitry Grigoriev
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli masz kłopoty z jakością transmisji telewizyjnej, na początek przychodzi rzecz jasna myśl o potrzebie sprawdzenia anteny. W zasadzie można je podzielić na dwa typy: zewnętrzne i wewnętrzne. Rzecz jasna, kiedy chodzi o działanie, to nie trzeba chyba nikogo przekonywać o wyższości anteny zewnętrznej nad tą zamontowaną w środku. Zależnie od tego, czy mieszkamy w pobliżu nadajnika i na jakiej wysokości, antena zamontowana wewnątrz będzie dobrze lub gorzej się sprawować, ponieważ mury stanowią przeszkodę dla fal. Dlatego, jeżeli to możliwe, korzystniej będzie kupić zewnętrzną. Najlepszym wyjściem jest zainstalowanie anteny jak najbardziej wysoko, czyli na dachu. Dobrze jest wspomnieć tutaj, iż jest to możliwe również w budynkach wielorodzinnych. Na rynku są dostępne ma się rozumieć różnego rodzaju anteny, producenci cały czas wymyślają i testują jak najbardziej optymalne konstrukcje. W jaki sposób sprawdzić, czy masz wystarczającą antenę? Kiedy telewizor podłączony blisko anteny działa dostrzegalnie lepiej niżeli w miejscu, gdzie zazwyczaj stoi, możemy uznać, że wina złego sygnału nie jest po stronie anteny.

W ty wypadku powinien cię interesować wzmacniacz antenowy. Jego kluczowym celem jest kompensowanie strat między anteną a telewizorem. Wzmacniacz antenowy będzie potrzebny przede wszystkim w domach większych, w których mamy kilka kontaktów antenowych i znaczne odległości pomiędzy anteną a odbiornikiem. Każdy element naszej instalacji może bowiem spowodować osłabienie sygnału. Gdy masz dobrą antenę i nie chcesz jej zmieniać na nową, warto sprawdzić, czy da się do niej dokupić wzmacniacz. W dużej ilości anten wzmacniacz antenowy może być domontowany w miejsce tzw. symetryzatora. Wzmacniacze, tak samo jak same anteny, są oferowane na rynku w dość różnorodnych cenach, zależnie od modelu i rodzaju.

Mamy nadzieję, że dzięki temu tekstowi uda ci się skorygować jakość sygnału telewizyjnego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-14 10:53:51