Jak ochronić przedsiębiorstwo przed złodziejami?

Prowadzenie własnego interesu to niemałe wyzwanie. Trzeba dokonać wszelkich starań, aby biznes gwarantował jak najwięcej zysków, a zarazem generował minimalnie niskie koszty. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy świetnie prosperująca firma gwarantuje duże straty, np. na skutek włamania z kradzieżą. Jak temu przeciwdziałać?

Monitoring firmy – ochrona przed włamywaczami
O zabezpieczenie firmy przed włamaniem winni dbać w szczególności właściciele firm zlokalizowanych na uboczu miast. Okolica przemysłowa, gdzie niedużo się dzieje, może zachęcić osoby trzecie do kradzieży. Bywa często i tak, że chociaż nie zabierają oni nic z magazynów, czy biura firmy, to niszczą towar bądź wnętrze biura, a tym samym właściciel ponosi straty finansowe. Rozwiązaniem w tego rodzaju przypadkach będzie rzecz jasna zamontowanie kamery, która pozwoli szybko wykryć sprawców. kamera ip odnotowuje obraz w czasie rzeczywistym, stąd też może z powodzeniem być używana przez ochroniarzy obiektu, co na pewno ułatwia całe zadanie i oczywiście jest rozwiązaniem komfortowym.

Kamera do monitoringu
Co brać pod uwagę?
Monitoring firmy powinien opierać się na wysokiej jakości sprzęcie. Jeżeli kamera jest gorszej jakości, trudno będzie rozpoznać tożsamość złodzieja na filmie. Producenci współczesnej elektroniki oferują sporo wygodnych rozwiązań, które zdecydowanie ułatwiają używanie monitoringu. Kamera IP umieszczona niedaleko magazynu może aktywować się np. gdy pojawi się ruch.

Dzięki temu obraz rejestrowany jest tylko wówczas, kiedyś ktoś wchodzi na monitorowany teren. Powoduje to, że z chwilą włamania nie ma potrzeby przeglądania rozległego materiału. Poza tym właściciele firm mogą zdecydować się na kamery ze zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli więc wcześniej wykorzystywany sprzęt uszkodzony był przez wandali, może to być skuteczne rozwiązanie. W czasie wyboru urządzenia do monitoringu warto kierować się w pierwszym rzędzie jakością urządzeń. Jedynie wysokiej klasy kamera będzie w stanie zakodować materiał wartościowy, jaki umożliwi jednoznaczne ustalenie tożsamości włamywaczy. I chociaż cena tego rodzaju sprzętu może być nieco wyższa, dobrze będzie ponieść taki wydatek niż płacić za straty wynikające z włamania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-14 09:01:52