Smartfon – jak zatroszczyć się o niego

Na chwilę obecną mało kto wyobraża sobie bytowanie bez telefonu komórkowego. Nie jest on już, tak jak dawniej, wyłącznie przyrządem łączności za pomocą smsów a także połączeń. Coraz nagminniej telefon komórkowy to też aparat kamera, kalendarz, budzik, latarka, konsola do gier oraz Bóg wie, co jeszcze. Opcji użytkowania popularnych w ostatnim czasie telefonów dotykowych są prawie nieograniczone – dlatego nie zdumiewa fakt, że smartfony są tak popularne pośród eksploatatorów. Telefon dotykowy może być nadzwyczaj praktyczny, jednakże ma tendencję do usterek. Jak im zapobiec? Jak troszczyć się o telefon dotykowy tak, by służył nam przez lata?

fotos - samochód
Napisał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
usługi - landszaft
Napisał: Daniel Kruczynski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ekran oraz dotyk. Najistotniejszy fragment konstrukcyjny smartfonu. To on umożliwia użytkowanie aparatu. W komórce obsługiwanej dotykowo, dysfunkcja ekranu może zupełnie uniemożliwić jej użytkowanie. Coraz to częściej w wypadku usterki ekranu dotykowego nie ma co liczyć na serwis w ramach gwarancji. Ta bardzo sporadycznie jest rozpatrywana pozytywnie – udowadnia się właścicielowi telefonu jego nieprawidłowe użytkowanie i jego winę, lub stwierdza się uszkodzenie mechaniczne. Naprawa ekranu poza gwarancją staje się natomiast nadzwyczaj kosztowna, częstokroć w ogóle nieopłacalna. Stąd wskazane jest dbać o ekran dotykowy oraz traktować go we właściwy sposób. Jeżeli niezbędna jest wymiana wyświetlacza, warto wbić w komputer: serwis GSM Łódź.

wizerunek - samochód
Napisał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bezwzględnie, po usunięciu folii fabrycznej z ekranu telefonu dotykowego, trzeba zaopatrzyć się w nową folię osłonową, na przykład poliwęglanową. Ochrania ona ekran przed poplamieniami oraz rysami, stanowi barierę przed niepomyślnymi warunkami atmosferycznymi, to jest deszczem czy nadmiernym słońcem. Kosztuje od kilku do parunastu złotych a możesz ją zakupić w sieciowych marketach z RTV, sklepach z akcesoriami GSM, również tych internetowych. Folię przylepia się na gruntownie oczyszczony ekran. Odpowiednio zamontowana może posłużyć przez parę miesięcy. Jeżeli zaczyna się odklejać, trzeba ją wymienić na nową.

Co może jeszcze zaszkodzić ekranowi dotykowemu? Z pewnością może on się popsuć od kontaktu z wszelakimi płynami, chociaż na rynku są osiągalne już telefony, jakie działają pod wodą. Typowe ekrany dotykowe muszą być jednak trzymane z dala od wody, płynów chemicznych. Dotykowe ekrany czyści się szmatkami z mikrofibry, zaś w ostateczności tylko specjalnymi sprayami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-14 09:42:51