Sposoby, jakie przyzwolą nam złamać hasło

Zapomniałeś hasła do swojej poczty e-mail, Facebooka czy też ważnego folderu? Zapamiętanie wszystkich ustalonych haseł nie zawsze jest bezproblemowe, szczególnie jeśli posiadamy multum różnorodnych, powikłanych haseł.

komputer - fotka
Napisał: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com
powiększenie - komputer
Napisał: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto zastanowić się, jak złamać hasło, kiedy go zapomnimy. Jednym ze sposobów na niszczenie haseł jest atak słownikowy. Poniektóre programy, które służą do łamania haseł, działają właśnie na podwalinie słowników, to znaczy listy słów, jakie zdołają mieścić się w programie czy też Necie. Chcąc złamać hasło, powinno się wypróbować różne kombinacje znaków i cyfr, które odpowiadają konkretnym pojęciom czy nazwom.
Jeżeli atak słownikowy nie zapewnia oczekiwanych rezultatów, zdołamy wypróbować atak siłowy. Polega on na rozróżnianiu różnych kombinacji znaków. Nie jest to bezproblemowe, jednak prędzej czy później możemy odgadnąć hasło.
Jeśli dalej nie wiemy, jak złamać hasło, możemy korzystać z programów do łamania haseł, jakie opierają się na wielu przeróżnych algorytmach. Tego rodzaju programy bez trudności odkryjemy w Sieci. Informacje na temat łamania haseł możemy odkryć również na forach online i stronach poświęconych temu tematowi.
W poniektórych programach zapisane przez użytkowników hasła wyświetlają się w formie gwiazdek. Jeżeli zapomnimy takiego hasła, jego odebranie nie spowoduje nam większych trudności, bowiem zdołamy je odebrać za pośrednictwem Asterisk Key. Wystarczy zainstalować ten program, uruchomić i przywołać aplikację, której hasła zapomnieliśmy oraz nacisnąć przycisk Recover w programie. W ten sposób zdołamy odebrać hasła w witrynie internetowej albo oknie dialogowym. Innym fortelem na łamanie hasła jest przechwytywanie na żywo. Poniektóre aplikacje rejestrują uderzenia klawiszy w pececie, dzięki czemu przypuszczalne jest złamanie każdego hasła(zobacz więcej).

Jak widać, forteli na złamanie hasła jest dziś niesłychanie sporo, w związku z tym wybór jest niemały. Bezsprzecznie znajdziemy sposób, jaki pomoże nam złamać hasło, jakiego zapomnieliśmy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-05 10:02:30