W jakie rzeczy warto wyposażyć samochód?

Niektórzy spędzają w aucie sporo czasu, zwłaszcza, jeśli charakter pracy sprawia, że muszą oni dojeżdżać do klientów. Bywa także i tak, że wycieczki autem to prawdziwa przyjemność dla wielu osób. W co warto zaopatrzyć pojazd, żeby uprzyjemnić sobie podróż?

Czas na muzykę
Jadąc samochodem zwykle słuchamy ulubionych utworów. Możemy ustawić stację radiową prezentującą ceniony gatunek muzyczny, albo też zaopatrzyć się w płyty popularnych wykonawców. Producenci sprzętu audio do aut oferują rozwiązania, które ułatwiają życie melomanom. Są to np. zmieniarki kompaktów – wystarczy umieścić w nich kilka płyt i słuchać ich na zmianę bez konieczności wyjmowania z pudełka i wkładania do kieszeni radia. Jest to oczywiście bardzo wygodne rozwiązanie, tak samo jak specjalne wejście, które umożliwia podpięcie odtwarzacza mp3. Tego rodzaju gadżety docenią nie tylko wielbiciele muzyki, ale także osoby słuchające audiobooków.

Samochód
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kamerka – czy warto?
Wideorejestrator samochodowy to również coraz częściej wykorzystywany gadżet. W internecie wyszukać można wiele filmów nagranych w taki sposób. Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie sposób na popularność w sieci czy możliwość zarejestrowania zabawnych sytuacji na drodze, lecz także sposób na udowodnienie swojej niewinności w razie stłuczki. Dzięki nagranemu filmowi możemy nie tylko pomóc sobie, ale także innym, niewinnym kierowcom, na których np. ktoś próbował wymusić odszkodowanie. Wideorejestrator samochodowy to oczywiście nie tylko narzędzie do rejestracji wydarzeń, ale także urządzenie, które umożliwia sfilmowanie wspaniałych widoków, jakie będą świetną pamiątką z wycieczki.

alarm samochodowy
Gdy kupujemy wymarzony samochód, za dużą stawkę, na ogół szukamy sposobów, żeby zapobiec jego kradzieży. Jeżeli nie mieszkamy na osiedlu ze strzeżonym parkingiem, warto kupić alarm samochodowy. Bez wątpienia spełni on swoją funkcję i sprawi, że będziemy czuć się bezpieczniej, a głośny sygnał dźwiękowy faktycznie może odstraszyć potencjalnego złodzieja. I nawet jeżeli wybije on szybę, zapewne nie zdąży ukraść radia, czy laptopa pozostawionego w aucie. sygnał przykuwający również uwagę przechodniów umożliwi jednocześnie szybsze schwytanie rabusia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-07 07:44:25