Co jest niezbędne do tego, aby utworzyć swój serwis w internecie.

Aktualnie posiadanie swojej strony internetowej nie jest żadnym problemem ani też nie będzie się wiązało z jakimiś wielkimi kosztami. Tak naprawdę niezbędne są do tego trzy elementy i można już być widocznym w internecie dla całego świata. Pierwszy taki element to domena, to znaczy internetowy adres pod jakim strona będzie działać. W naszym kraju najbardziej popularne będą domeny z końcówką pl, lecz inne również się cieszą dość dużym wzięciem.

usługi - internetowa strona
Napisał: Victor van Werkhooven
Na podstawie: http://www.flickr.com
Domeny nie są kupowane na stałe a tylko dzierżawione, z tego też powodu należy je co roku odnawiać. Lecz nie są to jakieś wielkie koszty, ponieważ zależnie od firmy cena takiego przedłużenia będzie wynosić w okolicach stu złotych. Lecz samo zarezerwowanie domeny nie umożliwi jeszcze wyświetlania strony, ponieważ należy jej treść gdzieś umieścić. Do tego celu służy hosting stron, czyli specjalne miejsce na serwerze widocznym w sieci. Taki hosting łączy się z domeną, a po umieszczeniu na nim plików strona zostanie wyświetlona wszystkim, jacy na nią wejdą.

Mając już swój hosting oraz domenę trzeba pomyśleć o trzecim elemencie, czyli zawartości serwisu. Do tego jest dostępnych dużo technologii i narzędzi, a wszystko będzie sprowadzone do tego, żeby na koniec przesłać do przeglądarki kod HTML, w oparciu o który zostanie wyświetlona odpowiednia strona. Jeśli ktoś będzie chciał, to samodzielnie może przygotować stronę od podstaw, chociaż będzie to zajęcie dość czasochłonne i dość żmudne. Można też skorzystać z jakiś programów które pomagają w projektowaniu stron, tego typu narzędzi jest sporo dostępnych na rynku. Można też pójść w innym kierunku i skorzystać z gotowych systemów CMS, za pomocą których można zrobić projekt i wykonać swój serwis bez konieczności znania programowania. Bardzo dużą popularnością na przykład się cieszy hosting wordpress, na którym dostaje się od razu kompleksowe środowisko tej najbardziej popularnej na świecie blogowej platformy.

Aby zbudować swoją internetową stronę wystarczy znaleźć jakąś oryginalną skórkę, poustawiać wszystkie niezbędne parametry i przy pomocy wygodnego narzędzia do edycji wprowadzić wszystko, co będzie potrzebne(zobacz więcej).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-28 13:14:04