Jak postęp w nowoczesnych technologiach wpłynął na rozwijanie się zaawansowanych nowatorskich rozwiązań w zakresie komunikacji.

Postęp technologiczny daje coraz to nowe rozwiązania, jeżeli chodzi o komunikację na dalekie odległości. Jeszcze do niedawna dało się tylko rozmawiać z innymi osobami, obecnie je można zobaczyć na ekranie komputera, a niewykluczone, że za parę lat oglądać się będzie wszystko w trójwymiarze.

biznes - obrazeczek
Napisał: Łukasz Miśkiewicz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z takich możliwości cieszą się zwykli ludzie, ale coraz częściej korzysta również biznes, dla którego takie nowinki to zwiększenie możliwości na prowadzenie swoich interesów i równocześnie zmniejszenie kosztów. Przykładowo w obie te kwestie doskonale wpisuje się video conferencing, jaki wykorzystywany jest coraz częściej stosowany przez rozmaite firmy. Jego ogromną zaletą będzie to, że organizować można najróżniejsze spotkania czy konferencje z ludźmi z całego świata, bez konieczności ściągania ich do jednego miejsca. Technologie umożliwiające prowadzenie tego typu videokonferencji rozwijają się w błyskawicznym tempie i dają coraz to nowe możliwości. Całkiem niedawno jeszcze normą było tylko transmitowaniu obrazu i głosu. Obecnie pojawiają się coraz częściej w sprzedaży najróżniejsze narzędzia które pozwalają na zdalną pracę nad jakimś projektem ludzi będących w nieraz bardzo odległych miejscach.

Jeszcze krok dalej idzie teleobecność, pozwalająca na sprawienie wrażenia, że osoba przebywająca w jakimś miejscu tak naprawdę będzie widziana, jakby znajdowała się całkowicie gdzie indziej. Coraz częściej tę metodę stosuje się podczas organizowania videokonferencji, żeby zagwarantować warunki jak najbardziej podobne do spotkania w rzeczywistości.

Odpowiednio duży obraz o doskonałej jakości a także czysty, wyraźny dźwięk to podstawowe elementy stosowane w tej technice. Rozwiązania tego typu coraz częściej wykorzystuje się również w innych dziedzinach, na przykład przy nauczaniu na większe odległości, zdalnych zabiegach medycznych czy też w sytuacjach, gdy czyjaś obecność mogłaby się wiązać z niebezpieczeństwem. Przez to, że przygotowanie w odpowiedni sposób tego typu systemów wymaga użycia wielu zaawansowanych rozwiązań, to ich koszt może być dość wysoki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-07 14:46:56