Antena LTE – dzwońmy bez problemów z dowolnego miejsca

Połączenia telefonicznie odbiera i wykonuje każdego dnia setki osób. Sieć komórkowa obejmuje nawet najbardziej odległe obszary, umożliwiając kontakt w każdej chwili i z każdego praktycznie miejsca. Standardowo najważniejsze pod tym względem są nadajniki w formie anten, które odpowiadają za możliwość kontaktu poprzez telefon.

Rozmieszczanie masztów tego rodzaju budzi najróżniejsze emocje, nierzadko negatywne, wychodząc z założenia, że tego typu anteny mają niestety niekorzystny wpływ na organizm. Z drugiej strony od częstotliwości lokowania nadajników, zależy w dużej mierze to, czy znajdziemy się w zasięgu sieci i tym samym czy będziemy mogli się porozmiewać. Niekiedy mieszkańcy na danym obszarze są objęci tylko jednym rodzajem zasięgu i przy tym nie zawsze tym najnowszym, właśnie z tego powodu, że w pobliżu nie ma odpowiednich nadajników. Wówczas nie pozostaje nic innego jak zaopatrzyć się w dodatkowy wzmacniacz GSM, czy – jeżeli chcielibyśmy być w zasięgu naprawdę szybkiej sieci – w anteny LTE.

sprzęt - płótno
Napisał: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tego rodzaju sprzęty instalowane są oczywiście w miejscach, gdzie jakość sygnału jest za niska, aby normalnie, a zatem bez przeszkód i nieprzerwanie, wykonywać i odbierać połączenia. Dotyczy to również przesyłu danych przez internet, co musi być realizowane na bieżąco. Antena umożliwia wzmocnienie sygnału i tym samym ułatwia komunikację. Jej zakup okazuje się najczęściej niezbędny wtedy, gdy zakupiliśmy abonament danego operatora, a w rzeczywistości zasięg pod jakim się znajdujemy nie jest niestety najwyższej jakości. Należy pamiętać, że w każdorazowo wpływ na jakość odbierania i wykonywania połączeń ma w praktyce wiele czynników, w tym również zabudowa architektoniczna, czy model aparatu z którego korzystamy, jednak rozmieszczenie nadajników o pożądanej mocy czy w całej lokalizacji to pod tym względem podstawa.

Warto kupić odpowiedni nadajnik, kiedy wykryjemy nieprawidłowości w realizowaniu połączeń z pozycji własnego mieszkania. Należy wówczas wziąć pod uwagę wiele parametrów urządzenia, ale jednym z ważniejszych je rzecz jasna częstotliwość jego pracy. Ważny jest także sposób mocowania anteny, przy czym najlepszy jest taki, który umożliwia szybkie, łatwe i bezpieczne jej przypięcie z opcją obrotu o 360 stopni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-04 12:46:20