Jakimi sposobami można zwiększyć poziom sprzedaży w placówkach handlowych, czym się cechuje shopper marketing.

Właściciele sklepów robią wszystko, żeby w jak największym stopniu powiększyć sprzedaż w swoich punktach. Aktualnie nie wystarczy już mieć wypełnione produktami półki, trzeba jeszcze skusić klientów do tego, aby zechcieli sięgnąć po towary jakie się tam znajdują.

Internet - odbitka
Napisał: Vishay Intertechnology
Na podstawie: http://www.flickr.com
A tak naprawdę wszystko zaczyna się jeszcze wcześniej, ponieważ już na etapie tego, czy konsument w ogóle zdecyduje się wejść do danego sklepu. We współczesnym handlu naprawdę mało pozostawia się przypadkom, gdyż idą za tym za duże pieniądze, aby tak robić. Wszelakie elementy wyposażenia, zaczynając od wejściowego szyldu a kończąc na przymierzalniach, są dobrane precyzyjnie w taki sposób, aby jak najbardziej wykorzystać potencjał wiążący się z danym miejscem. Właściciele sklepów decydują się coraz częściej na wynajęcie profesjonalnych firm, jakie zajmują się realizacją projektów placówek handlowych z uwzględnieniem wszystkich aktualnych trendów i badań naukowych. A naukowcy bez przerwy analizują zachowania konsumentów i na ich podstawie dają kolejne rozwiązania. Bardzo chętnie stosuje się też nowoczesne technologie, na przykład podczas projektowania wnętrza przed końcową realizacją wykonuje się wizualizacje wnętrz 3d, dzięki którym zobaczyć będzie można, jak wszystko będzie w środku wyglądało.

Internet - odwzorowanie
Napisał: ITU Pictures
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z najnowszych trendów, coraz chętniej wykorzystywanych podczas wykonywania projektów placówek handlowych, jest Shopper marketing. O ile typowe działania w punkcie sprzedaży opierały się głównie na zachęceniu klienta do zrobienia zakupów jak już się pojawił w danym miejscu, to shoper marketing będzie raczej szedł w kierunku zrozumienia motywacji i potrzeb, i przy pomocy odpowiednich technik wzmocnienie zakupowych doznań.

Podjęte w należyty sposób działania potrafią znacznie zwiększyć dochody z działalności, a jednocześnie znacząco zwiększyć lojalność do danej marki. Bardzo chętnie wykorzystuje się przy tym nowoczesne technologie, a możliwości w tym względzie są rzeczywiście ogromne. Bardzo mocno rozwój tego typu metod badań nastąpił razem z rozwojem popularności internetu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-17 13:05:08