Od czego zacząć gdy mamy zamiar założyć swoją prywatną stronę internetową?

W dzisiejszych czasach, w jakich rytm wyznacza nieustannie rozwijająca się technologia, prawie wszystko możemy znaleźć w świecie www. Kiedy mamy ochotę kupić jakąś rzecz czy znaleźć hotel albo jakiś serwis, to swoje kroki kierujemy więc do Internetu żeby sprawdzić szczegóły. Kiedy prowadzimy jakiś biznes, to musimy być obecni w mediach społecznościowych - trzeba posiadać własną stronę internetową a także choćby fanpage na Facebooku.

Wypada zaznaczyć, że bardzo popularne staje się także w ostatnim czasie tworzenie własnych, prywatnych stron na jakich będziemy mogli umieszczać najróżniejsze treści. Jest to też doskonały sposób na reklamowanie własnej osoby na rynku pracy. Gdy przykładowo pracujemy w danej branży, to na swojej stronie możemy pisać na temat zagadnień z tym związanych, budując swoją pozycję fachowca w tej dziedzinie.

Co należy więc zrobić w momencie, kiedy już decydujemy się na stworzenie własnej strony? Po pierwsze należy zwrócić uwagę na tanie domeny, ponieważ to od konkretnej i chwytliwej nazwy naszej witryny powinno się wszystko zacząć. Istotna jest tutaj również cena, nie chcielibyśmy przecież wydawać zbyt dużej ilości funduszy. Nabywając daną domenę trzeba również przeanalizować wszystkie aspekty jak chociażby koszt corocznego jej odnawiania. Gdy już ogarniemy ten temat, należy poszukać jakiegoś dostawcę hostingu, u którego będzie zainstalowana nasza witryna. W Internecie będziemy mogli znaleźć sporo ofert, zatem bez problemów znajdziemy coś dla siebie.

Internet - akt
Napisał: Christoph Scholz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Następnie musimy zatroszczyć się o wygląd naszej strony. Możemy tutaj zaangażować specjalistę, który stworzy ją od podstaw albo możemy postawić na wyjątkowo wygodne i proste w obsłudze rozwiązanie którym jest platforma Wordpress. Znalezienie jakiegoś fajnego motywu też nie powinno sprawić nam problemów, natomiast sama implementacja już na samej stronie jest przeważnie banalnie łatwa. Warto pamiętać również o bezpieczeństwie swojej witryny w momencie kiedy będziemy prezentować praz przechowywać na niej istotne informacje. I tu należy zastanowić się nad tematem jakim są certyfikaty ssl. Certyfikaty ssl p one wszystkie informacje o stronie i właścicielu, i co najważniejsze są odpowiednio zabezpieczone!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-21 15:53:32