Skuteczny program do tworzenia map numerycznych jest niezbędny w każdej firmie zajmującej się geodezją, jeśli pragnie ona pozostać konkurencyjna

Spółki geodezyjne muszą posiadać najnowsze oprogramowanie, które pozwala na robienie precyzyjnych map numerycznych ewidencji gruntów i domów. Jest ono potrzebne, jeżeli spółka chce skutecznie działać i znaleźć nowych klientów.

sprzęt - tableau
Napisał: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com
W Internecie znajdziemy dużo najróżniejszych programów, które umożliwiają robienie dokładnych map numerycznych. Wyjątkowo powszechnym jest mapa sg. Polscy specjaliści korzystają z niego od kilkunastu lat oraz bardzo doceniają jego skuteczność. Z jego pomocą da się opracować wszelkie niezbędne dane pomiarowe. Mapa SG posiada także ponad czterysta pomocnych poleceń, które znacznie przyspieszą redagowanie mapy. Są wśród nich m.in.: kreślenie warstwic, wyszukiwanie działek, generowanie wyrysów i dużo innych. Wielu geodetów zgadza się, że Mapa SG to jeden z najlepszych oraz najprostszych w obsłudze programów dostępnych w sprzedaży. Działa on w środowisku GStarCAD, jest więc bardzo zbliżony do AutoCADa, co znacznie uprości zmianę platformy. Obsługa też będzie intuicyjna.

Od porządnego oprogramowania zależne jest czy wymagana w branży geodezyjnej mapa numeryczna będzie szczegółowa. Z tego powodu trzeba kupować do pracy jedynie najlepsze aplikacje, które posiadają pozytywne opinie. Trzeba nadmienić, że taka mapa jest dostępna w formie cyfrowej, a zatem bardzo łatwo będzie na nią nanosić wszelkie wymagane korekty, co jest dość trudne w przypadku analogowych map. Mapa numeryczna może być tworzona na wiele różnych sposobów. Po pierwsze w oparciu o geodezyjne pomiary, ale istotną rolę pełnić mogą też zdjęcia lotnicze. Owe mapy podzielić można na wektorowe oraz rastrowe. Te ostatnie mają bardzo wiele zalet, jednak potrzeba dużo pamięci komputera, by je przechować. Z tego powodu popularniejsze są mapy wektorowe.

Mapy cyfrowe są wyjątkowo wygodne dla fachowców. Łatwo je zaktualizować oraz może z nich korzystać w tym samym czasie dużo osób. Bez problemu da się również odnaleźć na nich niezbędne dane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:25:40