Z jakiego powodu videokonferencje cały czas zyskują na popularności, krótka prezentacja ich możliwości.

Nowoczesne technologie dają coraz więcej możliwości w komunikowaniu się ludzi z całego świata. Przed kilkudziesięciu laty rewolucją były telefony które pozwalały na swobodną rozmowę z innymi osobami, kolejne przełomy dokonały się w momencie upowszechnienia się internetu.

firma - stykówka
Napisał: Solamente Itan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tu również dość szybko zawitała możliwość przesyłania głosu w formie cyfrowej, a od kiedy dostępne są łącza mające dużą przepustowość, to także i obrazu. Bardzo szybko te nowinki techniczne zaczęły być używane przez środowiska biznesowe, każda możliwość zmniejszenia kosztów czy czasu potrzebnego na realizację jakiś projektów jest mile widziana. W sprzedaży pojawiać się zaczęły pierwsze narzędzia do tworzenia videokonferencji, i zostały one niezwykle pozytywnie przyjęte. Zamiast wysyłać swoich pracowników w kosztowne podróże służbowe wystarczyło włączyć laptop czy komputer, uruchomić odpowiedni program i można już zacząć rozmawiać z klientami czy współpracownikami nawet z innych krajów. Plusy takich narzędzi są tak duże, że coraz chętniej się je wykorzystuje, co z kolei będzie napędzało ich szybszy rozwój.

Oferowane aktualnie systemy telepresence dają znacznie więcej możliwości, niż narzędzia sprzed kilku lat. W pierwszej kolejności zapewniają bardzo wysoką jakość komunikacji, w tej chwili największym ograniczeniem zaczyna być nie sam sprzęt, a możliwości łączy. Jednak bardzo szybki postęp także w tej kwestii sprawia, że coraz częściej i to przestaje być jakąś dużą przeszkodą. Następna rzecz to dynamiczny rozwój różnych narzędzi do pracy zespołowej, przy pomocy jakich nie tylko będzie możliwość rozmawiania, lecz również wydajnej pracy przy projektach. Zresztą coraz bardziej widać, że zmiany zaczynają iść właśnie w kierunku możliwości wspólnej pracy z różnych lokalizacji, i coraz więcej rozwiązań pozwala na tego typu rzeczy. Oczywiście w niejednym przypadku zwykła videokonferencja, oparta o darmowe niekiedy oprogramowanie w zupełności wystarczy.

Lecz technologiczny postęp cały czas idzie w przód i bardzo prawdopodobne, że już za niedługi czas będzie można oglądać rozmawiających w trójwymiarze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:25:40