Aby impreza była pierwszorzędna...

Organizowanie każdego typu imprez to trudne zadanie. Trzeba wziąć pod uwagę wiele elementów. Warto rozpocząć przygotowania znacznie wcześniej.

Internet - odbitka
Napisał: Ministério da Ciência, Tecnologia, Inovações e Comunicações
Na podstawie: http://www.flickr.com
imprezy firmowe to na pewno jedne z najbardziej lubianych. Zazwyczaj właściciele firm robią ze stosunkowo rzadko, lecz za to na bogato. Mają one miejsce z okazji przykładowo rocznicy funkcjonowania przedsiębiorstwa, Bożego Narodzenia oraz początku roku. Zwłaszcza podczas lata osoby, dla których zawodem jest organizacja imprez plenerowych mają mnóstwo pracy. Piękne okoliczności przyrodnicze, które możemy zaobserwować już od maja sprawiają, że zachciewa nam się pikników, grillów, bawienia się pod gołym niebem. Wspaniała pogoda uprzyjemnia każdą zabawę. Właśnie z tego powodu imprezy firmowe tak często organizowanie są w letnim czasie. Wspólne jedzenie posiłków na dworze ma znacznie bardziej luźny charakter aniżeli sztywne siedzenie w lokalu. Ponadto dobrze czasem przespacerować się z osobami, z jakimi na co dzień współpracujemy. W restauracji nie jest to zbyt możliwe. Dlatego organizacja imprez plenerowych to zagadnienie, jakim zajmują się wszyscy, który dbają o sprawy pracowników. Jednak zaplanowanie takiej imprezy wcale nie jest proste.

Dobra organizacja to zaplanowanie każdej rzeczy na spokojnie oraz przeanalizowanie wszelakich scenariuszy: co w wypadku, kiedy pogoda nie wypali, gdy przybędzie więcej osób aniżeli zakładano, kiedy coś mocno nie wyjdzie, kiedy coś nawali. Za każdym razem należy być przygotowanym na czarny scenariusz, a nawet więcej – zaplanować, jak uporać się z niekorzystnymi sytuacjami. Wymyślając taką imprezę trzeba mieć otwartą głowę, zwłaszcza jeśli planujemy imprezę na dworze, ponieważ może zdarzyć się tam o wiele więcej nieprzewidzianych sytuacji aniżeli w lokalu. Jednakże prawdziwa sztuka to to, by umieć z każdej takiej sytuacji wyjść obronną ręką. Aby tak mogło być trzeba naprawdę dobrze przemyśleć wszystkie dopuszczalne scenariusze. Niezwykle ważne jest także, by wtedy, gdy obrót spraw nas zaskoczy nie zareagować z przesadnym przerażeniem: podstawa to zachowanie spokoju. Każdą imprezę można uratować, należy jednak podchodzić do tego na zimno. Dobrze jest skorzystać ze specjalistów z tej branży.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:30:55