Jakiego rodzaju system jest najlepszy dla naszego komputera? ”Siódemka” Windowsa, a może Windows 10?

W naszym kraju z pewnością najpopularniejszy jest Windows 7, ale to ulega zmianie, a to dzięki Windows 10. Wiele osób więc planuje przesiąść się na Windows 10, ale czy to właściwy pomysł?

Inny, podobnie nazywający się system, czyli Windows 8.1 nie zdobył zbyt wielu zwolenników, tak więc większość pozostała przy starej, dobrej siódemce. Windows 7 w ogóle góruje nad pozostałymi systemami z rodziny firmy Microsoft. Weźmy taki XP, jest daleko w tyle. Czemu tak się dzieje? To jest po prostu solidny system, nie ma kłopotu z takimi prostymi problemami jak zapomniałem hasła windows 7, oraz większymi awariami. Z innymi systemami bywało różnoraki, więc użytkownicy wolą nie mieszać. Czy warto zmieniać 7 na 10? To zależy.

komputer bez hasła
Napisał: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
W Windowsie 7 duże znaczenie odgrywają wymagania sprzętowe. Znaczna ilość wiekowych komputerów działa na tym starym systemie, użytkownicy zaś obawiają się, iż nowy system może przeszkadzać w nie za bardzo płynnym funkcjonowaniu komputera. Chociaż hasło użytkownika windows nie ulegnie zmianie, to odmienić się może jednak o wiele więcej. W tym sensie nie ma się czego obawiać, gdyż wystarczy procesor, który pracuje z wydajnością 1,0 GHZ pamięci RAM, przestrzeni wolnej - 16 GB, właściwa będzie karta graficzna która obsługuje DirectX 9 ze sterownikiem WDDM. Jeśli chodzi o wygląd to ”dziesiątka” prezentuje się piękniej, lecz to właściwie nie dziwi, ponieważ przeważnie odświeżenie jest na korzyść. W Windows 7 musimy po prostu wpisać nazwę aplikacji do pola wyszukiwania menu Start, dzięki temu bez trudności ją włączymy enterem. Identycznie jest w Windows 10.

Jest jednak mała różnica, bo wszystkie inne zapytania są wykonywane przez Cortanę, czyli asystentkę wirtualną Microsoftu. Na jednym, ale i drugim systemie można instalować dowolną przeglądarkę, chociaż od wielu lat domyślną jest Internet Explorer. W Windows 10 to się zmienia, bo pojawia się zupełnie nowa przeglądarka o nazwie Spartan. Ma szereg możliwości, których nie posiada Internet Explorer. Oferuje on o wiele więcej, a dodatkowo działa na pozostałych urządzeniach. Jak widzimy więc, nie ma co się obawiać Windows 10.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:30:54